Yakı Bandı

hayat şarkısı fragman
Kış günlerini geride bırakmış olsak da bu dönemde açılan kapı pencereler yüzünden kışın olduğundan daha fazla tutuluyor sırtımız boynumuz vs. Geçenlerde ders çalışmaktan tutulan sırtıma ne yapsak ne yapsak derken annemin aklına yakı bandı kullanmak geldi. 

Daha önce yakı bandıyla ilgili yapıştırıldığı yeri ateşe veriyorlarmış ve batma hissi yaptığını okumuştum. Bu da gözümü biraz korkutmuştu açıkçası. İşe yarayacağını da hiç sanmamıştım. Ben resimde gördüğünüz markayı kullandım Fiyatı 4 TL ancak piyasada bir sürü farklı yakı markası da var. Hatta bir yerde Şanlı yakı bandının çok etkili olduğunu okumuştum ama denemedim. 

Ama bu tarz ısıtıcı bantları sevdiğim için aman aman can acıtıcı bir yanma hissetmedim. Katlanılabilir türden bir yanma ve batma hissi var. Bunlardan hissinden ziyade bandın olduğu bölgedeki yanma ve batmanın oluşturduğu kaşıntı daha rahatsız ediciydi. Katlanılmaz mı değil elbette hatta eğlenceli hale bile geliyor diyebilirim :)

İlk defa kullandığımı söylemiştim ve kuluncumda tutulan yerdeki ağrı (ki bu elime kadar sancı yapıyordu) 24 saat sonra falan hemen hemen geçmişti. Beklediğimden çok daha etkili olduğunu söylememe gerek yoktur sanırım ^^

Tatlı intikam izle

Nasıl kullanıldığı hakkında da biraz bilgilendirmek isterim. Yapıştırıldığı yerde sıcaklık etkisi bitinceye kadar kullanılabiliyor ve en fazla 2 gün tutulabiliyor. Birinci bandı çıkardıktan sonra aynı yere ikinci bir yakı bandı yapıştırmanız için 14 gün beklemeniz gerekiyor. 

Yalnız bandı çıkartırken için bir öneri muhakkak bandı ıslatıp öyle çıkarın. Kolonya ile ya da duşta çıkarmanız yararınıza olur :D Epey sağlam bir yapıştırıcı madde kullanılmış :D  Ah bir de unutmadan biraz kokulu bir ürün. Yani krem sürülmüş gibi kokuyor ama kullanan kişiye çok geliyor. Etrafınızdaki insanlar çok yakın durmadığınız sürece anlamaz. Çevremdeki insanlara sorduğumda öyle dediler. :)

Kullanan arkadaşlar varsa aşağıya yorum atsalar çok güzel olur. Daha önce hiç denememiş arkadaşlar için faydalı olabilir :)

Not: Yakıyı her eczanede bulabilirsiniz fakat doktor kontrolünde kullanmanız sağlığınız açısından daha doğru olacaktır!
Not2: Bu yazının kişisel bir yorum olduğunu unutmayınız!
Sevgiler...

5 yorum:

 1. ben şanlı yakıdan daha memnun kaldım.. bence piyasadaki en iyisi o.. zaman zaman bel tutulmalarım için kullanıyorum ve oldukça iyi geliyor, bu tarz sıkıntısı olanlar tıbbi tavsiye ile kullanabilir bence .
  bu faydalı paylaşım için çok teşekkürler...
  soslubadem.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir daha ki alışımda Şanlı yakı yı alıp deneyeceğim.
   Teşekkür ederim yorumun için ^^

   Sil
 2. Ben de çok merak edip, kullanmayanlardanım, ama siz faydası var dedikten sonra aklıma yatmadı değil... Çevremde kullanan biri olmadığından bilgi alamamştım hiç. Teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herhangi bir rahatsızlığınız için doktora gitmenizi tavsiye ederim elbette ancak ben ufak tefek şeylerde bu yakıyı kullanacağım gibi duruyor.
   Beni de epey korkutmuştu ama ben çok memnun kaldım :)

   Sil
 3. Ben dün kullandım 6 aydır çektiğim bel ağrısı % 95 geçirdi. İki gündür bel ağrısı çekmiyorum inşallah tamamen birdaha geri gelmez .

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Tasarım:Sawako Kuronuma